Aktualności


 • Wernisaż prac Włodzimierza Karpińskiego

  piktogram

  „W pogoni za Nikiforem i Ociepką” – to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się w piątkowe popołudnie 20 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Widawie. Autorem prezentowanych prac jest zduńskowolski malarz prymitywista - Włodzimierz Karpiński. Wystawę można zwiedzać codziennie w godz. od 800 -1900 do 11 grudnia 2015 r.

 • Zaproszenie do udziału w XVII sesji Rady Gminy Widawa

  piktogram

  Zapraszamy do wzięcia udziału w obradach XVII Sesji Rady Gminy Widawa, która odbędzie się w dniu 26 listopada 2015 roku o godz. 9.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Widawie.

 • Wyniki konsultacji społecznych

  piktogram

  Wójt Gminy Widawa informuje o wynikach kosultacji społecznych dotyczących projektu "Programu współpracy Gminy Widawa z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2016.

 • Polagra - Premiery 2016

  piktogram

  Wójt Gminy Widawa organizuje w dniu 23 stycznia 2016 r. (sobota) wyjazd na Międzynarodowe Targi Polagra – Premiery 2016, które odbędą się w Poznaniu i zaprasza do udziału wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy. Koszt wyjazdu to 10 zł.

 • Chór "Angelicus" w Widawie

  piktogram

  Wyjątkowy koncert miał miejsce w piątek, 13 listopada w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Widawie, gdzie przed licznie zgromadzoną publicznością, wystąpił chór „Angelicus” z Mińska na Białorusi. Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury oraz miejscowy proboszcz. Wykonawcy zaprezentowali pieśni prawosławne oraz tradycyjne pieśni ludowe różnych narodów świata, wśród których nie zabrakło także naszej rodzimej „Głębokiej studzienki”.

 • Narodowe Święto Niepodległości w Widawie

  piktogram

  Według Słownika Języka Polskiego „patriotyzm” to „silne przywiązanie, miłość, najczęściej do ojczyzny, poczucie więzi społecznej oraz chęć, gotowość poświęcenia się dla własnego narodu, przy jednoczesnym poszanowaniu innych narodów i ich praw, kultur”. Słowa wyjątkowo piękne, lecz czy nie warto byłoby zastanowić się nad tym, czy wszyscy rozumiemy ich znaczenie? Czy wiemy co to znaczy kochać swoją ojczyznę? A przecież Ojczyzna to nie tylko ziemia, to przede wszystkim ludzie, ich przekonania, wartości i tradycje.

 • Inauguracja sezonu ligi siatkowej

  piktogram

  Już w najbliższą sobotę, 14.11.15 r. o godz. 17:00 odbędzie się inauguracja sezonu III Ligi Siatkówki Mężczyzn. Drużyna Huraganu podejmie we własnej hali gości z Głowna. Zapraszamy wszystkich fanów na mecz do Sali Gimnastycznej przy Zespole Szkół w Widawie.

 • Place zabaw w Chociwiu i Ochlach

  piktogram

  Już są! Ku radości dzieci z placówek oświatowych w Chociwiu i Ochlach zakończono już ostatnie prace przy budowie placów zabaw i tym samym dokonano ich uroczystego otwarcia.

Zaproszenie

Zaproszenie na wystawę prac Włodzimierza Karpińskiego

Kontakt z urzędem

Napisz do Urzędu Gminy Widawa

Ważne

odpady

szkody wyrządzone przez bobry

szkody wyrządzone przez zwierzynę łowną

Licznik

Odwiedzin: 1,081,861
Twój IP: 50.17.56.128

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 2 gości.