Aktualności


 • Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców

  piktogram

  Fundacja MSP (małe i srednie przedsiębiorstwa), Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Związek Rzemiosła Polskiego realizują projekt „Fundusze Europejskie - jakie to proste. Działania edukacyjne dla przedsiębiorców sektora MSP z zakresu Funduszy Europejskich na lata 2014-2020”, polegający na organizacji w 16 województwach bezpłatnych, dwudniowych szkoleń dla przedsiębiorców sektora MSP (właścicieli i pracowników) poświęconych Funduszom Europejskim w nowej perspektywie finansowej.

 • Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Widawa

  piktogram

  W niedzielę 19 lipca 2015r. na starorzeczu rzeki Widawka w Podgórzu rozegrane zostały Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Widawa, których organizatorem był Zarząd Koła Wędkarskiego w Widawie.
  Rozgrywane po raz kolejny zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W zawodach udział wzięło 14 zawodników, wśród których najlepszy okazał się  Zbigniew Kałużyński zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął Tomasz Wańdoch, a trzecie – Paweł Gabara. Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary ufundowane przez Wójta Gminy Widawa Pana Michała Włodarczyka.

 • Informacja o wypoczynku dzieci w Darłowie

  piktogram

  W godzinach wieczornych 10 lipca br., prawie 40-osobowa grupa uczniów z naszej gminy wróciła z 2-tygodniowego obozu rekreacyjno-sportowego organizowanego po raz kolejny przez Uczniowski Klub Sportowy „Libero” Widawa. Po bardzo udanym ubiegłorocznym obozie, postanowiono i w tym roku ponownie odwiedzić przepiękne Darłowo.
  Jak co roku na obozach „Libero” panowała wspaniała atmosfera i tradycyjnie słoneczna pogoda. Kadrę stanowili Katarzyna Pilarska, Seweryn Szkudlarek, Michał Majewski, zaś kierownikiem obozu był Mirosław Szkudlarek.

 • Niebezpieczne zatrucia dopalaczami

  piktogram

  W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Ministerstwo Edukacji Narodowej już kilka miesięcy temu uruchomiło infolinię, dzięki której bezpłatną pomoc telefoniczną i pomoc online mogą uzyskać uczniowie, rodzice i nauczyciele.

 • Nowe stawki opłat za odpady komunalne

  piktogram

  Od 1 sierpnia 2015 r. będą obowiązywać nowe stawki za gospo- darownie odpadami komunalnymi. Wysokość nowych stawek jest regulowana przez Uchwałę Rady Gminy Widawa nr X/74/15 z dnia 24 czerwca 2015 r.
  Dodatkowe informacje dotyczące nowych stawek.

   

 • Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

  piktogram

  Gmina Widawa rozpoczęła przygotowania do stworzenia strategicznego dokumentu dla rozwoju gospodarki energetycznej gminy pod nazwą Plan Gospodarki Niskoemisyjnej.
  Ma on na celu wskazanie możliwości zrównoważonego rozwoju poprzez realizację inwestycji efektywnych energetycznie, a zarazem wysoce ekologicznych. Jego zapisy dotyczą zarówno obiektów oraz infrastruktury publicznej, przedsiębiorstw działających na terenie Gminy, a także jego mieszkańców. Ponadto, jego przyjęcie ułatwi pozyskiwanie dodatkowych, preferencyjnych środków finansowych w ramach perspektywy budżetowej 2014-2020. Co więcej w niektórych obszarach finansowania posiadanie Planu jest warunkiem obligatoryjnym przy ubieganiu się o środki.

 • ZUS ostrzega przed niewłaściwym outsorcingiem

  piktogram

  Firmy, które skorzystały z bezprawnego outsourcingu pracowniczego i dziś mają z tego tytułu długi składkowe, mogą liczyć na pomoc ZUS w spłacie należności. Zakład apeluje do wszystkich zainteresowanych o jak najszybsze zgłaszanie się do jego placówek  i składanie wniosków o układ ratalny.
  ZUS apeluje też do wszystkich firm, które zamierzają skorzystać z outsourcingu pracowniczego o dokładne zweryfikowanie zawieranej umowy oraz podmiotu, z którym ją zawieramy. Pamiętajmy, że przejęcie pracowników tylko w celu przejęcia wypłaty wynagrodzenia i płatności podatków czy składek, przy pozostawieniu identycznej podległości służbowej oraz identycznego miejsca wykonywania pracy, jest prawnie nieskuteczne i niemożliwe.

 • Sobótka 2015

  piktogram

  Niesamowita atmosfera zapanowała w minioną sobotę 4 lipca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Widawie, a wszystko to za sprawą organizowanych już po raz czwarty przez tę placówkę WIDAWSKICH SPOTKAŃ Z TRADYCJĄ I HISTORIĄ, czyli obchodów Nocy Świętojańskiej, zwanej także Nocą Kupały. Choć impreza była nieco spóźniona, to jednak pomimo ogromnego tego dnia upału zgromadziła bardzo liczną publiczność. Czar tej wyjątkowej nocy, kwitnący kwiat paproci i niesamowite zjawiska towarzyszą jej od zamierzchłych czasów, i nie zabrakło ich też w sobotę.
  Gościem specjalnym imprezy była Kapela Ludowa SZADKOWIACY, której to występ zachwycił całą zgromadzoną na placu publiczność.

Kontakt z urzędem

Napisz do Urzędu Gminy Widawa

Ważne

odpady

szkody wyrządzone przez bobry

szkody wyrządzone przez zwierzynę łowną

ZHP Łask zaprasza

Brak pluginu Flash

Licznik

Odwiedzin: 797,612
Twój IP: 54.196.237.196

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 0 gości.