Aktualności


 • Kurenda

  piktogram

  Wójt Gminy Widawa uprzejmie zawiadamia, iż w związku z wystąpieniem suszy na terenie gminy Widawa, wnioski o oszacowanie szkód przez gminną komisję należy składać w Urzędzie Gminy w Widawie (pokój nr 18) do dnia 10 września br.
  Uprawy objęte suszą to: ziemniaki, rośliny strączkowe, kukurydza na kiszonkę, krzewy owocowe oraz warzywa gruntowe.
  Do wniosku należy dołączyć kserokopię wniosku o przyznanie płatności na rok 2015, potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łasku.

 • Lokalna Grupa Działania - spotkanie z aktywnymi ...

  piktogram

  W związku z budową Lokalnej Strategii Rozwoju, Lokalna Grupa Działania "Dolina rzeki Grabi" zaprasza na konsultacje społeczne, które odbędą się w każdej gminie członkowskiej w pierwszej połowie września.
  Spotkania będą poświęcone głównie analizie mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń oraz celów Lokalnej Strategii Rozwoju. Przedstawione zostaną również założenia Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zapraszamy wszystkich członków LGD "Dolina rzeki Grabi" do udziału w spotkaniach i do przyłączenia się do wspólnej budowy Lokalnej Strategii Rozwoju.

 • V Widawski Zlot Motocyklowy

  piktogram

  Piąty już raz, w sobotę 15 sierpnia br. gościliśmy w naszej gminie motocyklistów na V Widawskim Zlocie Motocyklowym, zorganizowanym w ramach corocznych Dni Widawy. W tym roku oprócz samorządu Gminy, duży wkład pracy w jego organizację wnieśli ,,Niezależni Motocykliści z okolic Widawy", których pomoc okazała się nieoceniona. Na miejsce zlotu, czyli plac targowy w Widawie zjechali się miłośnicy dwóch kółek z różnych części kraju, bowiem widawskie zloty wzbudzają z roku na rok coraz większe zainteresowanie. Podobnie jak w roku ubiegłym, impreza przyciągnęła ponad 800 maszyn z terenu całego kraju, choć wydawać by się mogło że było ich o wiele więcej. Gośćmi specjalnymi tegorocznego zlotu byli: Senator RP – Andrzej Owczarek i Poseł na Sejm RP – Piotr Polak.

 • Nie daj się oszukać - sprawdź paragon !

  piktogram

  Z początkiem wakacji Ministerstwo Finansów rozpoczęło letnią edycję paragonowej akcji edukacyjnej pod hasłem: „Nie daj się oszukać, Sprawdź paragon”. Prowadzona cyklicznie od kilku lat akcja „Weź Paragon” odwołuje się do takich wartości jak uczciwość i współodpowiedzialność za państwo. Jej cel jest prosty - uświadomienie Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego.

 • Jubileusz OSP Widawa

  piktogram

  Wyjątkowy jubileusz, bo aż 110 lecia swojego istnienia obchodziła w niedzielę
  9 sierpnia Ochotnicza Straż Pożarna w Widawie, której historia sięga 1905 roku. To znaczący czas w historii, to czas życia kilku pokoleń i z pewnością powód do dumy, licznych wspomnień, ale także do godnego świętowania w gronie przyjaciół i zaproszonych gości. Obchody 110 – lecia OSP Widawa były okazją do przypomnienia historii tej jednostki oraz wręczenia odznaczeń zasłużonym druhom. Niedzielne uroczystości rozpoczęły się zbiórką na Starym Rynku, skąd defiladowym krokiem przy rytmach Strażackiej Orkiestry Dętej przemaszerowano na plac OSP, gdzie miała miejsce główna część jubileuszu. Nie przeszkodziła nawet wyjątkowo wysoka tego dnia temperatura, w której cała uroczystość przebiegała.

 • ZUS poleca konto bankowe dla seniorów

  piktogram

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych nawiązał współpracę z Bankiem BPH. Jej efektem jest oferta usług bankowych, dzięki której seniorzy nie dość, że nie zapłacą za prowadzenie konta oraz codzienne czynności bankowe, to jeszcze otrzymają szereg dodatkowych korzyści – takich jak zwrot za płatności kartą do konta w aptekach czy bezpłatną pomoc w nieoczekiwanych sytuacjach.

  Bank BPH zwyciężył w zorganizowanym przez ZUS konkursie, skierowanym do banków komercyjnych. Ich zadaniem było przedstawienie pomysłu i planu działań, mających zachęcać emerytów i rencistów do korzystania z kont bankowych i bezgotówkowego odbioru świadczeń. – Zależy nam, aby emeryci i renciści mieli łatwy dostęp do usług bankowych, oferowanych w podstawowym zakresie bez opłat i prowizji oraz mogli liczyć na dodatkowe korzyści związane z posiadaniem rachunku bankowego. Wybierając bank do współpracy, braliśmy pod uwagę zarówno ofertę produktową, jak i proponowane przez bank działania marketingowe, jakie będą kierowane do naszych klientów. Propozycja Banku BPH w największym stopniu spełniła nasze oczekiwania – powiedział Wojciech Andrusiewicz, Rzecznik Prasowy ZUS.

 • Ogłoszenie o alarmowaniu

  piktogram

  Wójt Gminy Widawa zawiadamia, iż w dniu 1 sierpnia 2015 roku o godzinie 17:00 zostanie przeprowadzony trening systemu wykrywania i alarmowania na terenie Gminy Widawa.

 • Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców

  piktogram

  Fundacja MSP (małe i srednie przedsiębiorstwa), Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Związek Rzemiosła Polskiego realizują projekt „Fundusze Europejskie - jakie to proste. Działania edukacyjne dla przedsiębiorców sektora MSP z zakresu Funduszy Europejskich na lata 2014-2020”, polegający na organizacji w 16 województwach bezpłatnych, dwudniowych szkoleń dla przedsiębiorców sektora MSP (właścicieli i pracowników) poświęconych Funduszom Europejskim w nowej perspektywie finansowej.

Kontakt z urzędem

Napisz do Urzędu Gminy Widawa

Ważne

odpady

szkody wyrządzone przez bobry

szkody wyrządzone przez zwierzynę łowną

ZHP Łask zaprasza

Brak pluginu Flash

Licznik

Odwiedzin: 860,237
Twój IP: 54.83.64.123

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 2 gości.