Aktualności


 • Barszcz Sosnowskiego

  piktogram

  Barszcz Sosnowskiego jest rośliną,  u której  liśce i łodygi wydzielają substancje parzące. Kontakt z rośliną powoduje u ludzi i zwierząt zapalenia skóry, powstawanie pęcherzy, nie gojące się rany i długo nie znikające blizny oraz zapalenie spojówek. Zwracam się z prośbą o sukcesywne usuwanie i niedopuszczenie do dalszego rozprzestrzeniania się rośliny.
  W przypadku bezpośredniego kontaktu z rośliną należy niezwłocznie umyć skórę zimną wodą z mydłem tak, by usunąć z jej powierzchni sok rośliny, a następnie chronić ją przed promieniami słonecznymi przez przynajmniej 48 h, nawet jeśli w tym czasie nie pojawiają się żadne objawy. W sytuacji, w której stosowanie osłon jest niemożliwe, wskazana jest aplikacja preparatów przeciwsłonecznych, np. kremów z silnym filtrem anty-UV. Jeżeli wystąpi opuchlizna i reakcja zapalna, w celu złagodzenia symptomów można zastosować okłady z mokrych kompresów lub lodu, doustnie – wapno, lub leki antyhistaminowe.

 • Informacja o utrudnieniach w ruchu drogowym

  piktogram

  W związku z rozgrywanym na terenie naszej gminy 26. Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków, informujemy mieszkańców Widawy i okolic o utrudnieniach w ruchu drogowym w sobotę 4 lipca br.
  Od rana do czasu przejazdu peletonu (ok. godz. 12:10) Rynek Kościuszki zostanie zamknięty dla ruchu pojazdów. Niezwłocznie po przejeździe peletonu ruch zostanie wznowiony.

 • Festyn rodzinny

  piktogram

  Pod takim hasłem po raz kolejny odbył się tegoroczny gminny festyn rodzinny, tym razem organizowany przez połączone siły, czyli samorządu Gminy z wójtem i przewodniczącym Rady Gminy, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Parafii Widawa oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Widawie. Obchody Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz Dnia Ojca miały rozpoczęły się już w sobotę 30 maja na terenie kościoła w Widawie, gdzie po mszy świętej w intencji rodzin miał miejsce przegląd piosenki religijnej, a następnie przygotowane z rozmachem przez ks. proboszcza wspólne biesiadowanie oraz piknik. Gościem imprezy był niezmiernie lubiany i szanowany przez naszych parafian ks. Piotr Kępniak.

 • Zielone Świątki, dzień Zesłania Ducha Świętego

  piktogram

  Zielone Świątki, dzień Zesłania Ducha Świętego, to wyjątkowo piękne i radosne święto. Zielone Świątki to w polskiej tradycji także Święto Ludowe, święto ruchu ludowego i całej wsi, obchodzone od blisko stu lat, a jego geneza sięga początków polskiego ruchu ludowego. Pierwsze obchody tego święta zorganizowano w 110 rocznicę zwycięstwa pod Racławicami, i święto to szybko się przyjęło, a obchodzono je w całej Galicji, zwłaszcza we wsiach i miasteczkach, gdzie aktywnie działali ludowcy. W całym kraju obchody upowszechniły się w latach późniejszych, kiedy to kongres połączeniowy stronnictw chłopskich w 1931 r. uchwalił, że Święto Ludowe będzie obchodzone w całym kraju w dzień Zielonych Świątek. Świętowano aż do wojny, z coraz większym rozmachem, coraz bardziej masowo, bojowo i radykalnie. Wymownym przejawem zakorzenienia się Święta Ludowego może być fakt organizowania jego uroczystych obchodów nawet w latach okupacji, w zgrupowaniach partyzanckich z udziałem okolicznej ludności. 

 • Koncert uczniów z PSP ze Zduńskiej Woli

  piktogram

  Bardzo muzycznym okazał się poniedziałek 8 czerwca w Zespole Szkół w Widawie, bowiem do naszych uczniów zawitała orkiestra z Państwowej Szkoły Muzycznej w Zduńskiej Woli.
  Goście dali piękny koncert, zachęcający naszą młodzież do nauki gry na instrumentach muzycznych.
  Można było usłyszeć młodych skrzypków, trębaczy, oboistów, pianistów, gitarzystów czy akordeonistów, a wszyscy oni pokazali, że mają niewątpliwy talent. Należy mieć tylko nadzieję, że w niejednym z naszych młodych słuchaczy obudzi się chęć do odkrycia drzemiącego talentu i podjęcia nauki w szkole muzycznej.

 • Noc Świętojańska

  piktogram

  Zgodnie z tradycją, Gminny Ośrodek Kultury w Widawie zaprasza na IV Widawskie Spotkania z Tradycją i Historią symbolizujące obchody Nocy Świętojańskiej. Impreza jak zawsze odbędzie się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, w sobotę 4 lipca od godz. 18:00.

 • Ogłoszenie Wójta Gminy Widawa

  piktogram

  Wójt Gminy Widawa ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Widawie. Termin składania ofert upływa 10 lipca 2015r.

 • Zapraszamy do udziału w badaniu

  piktogram

  W związku z prowadzonymi pracami przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Widawie nad opracowaniem Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Gminy Widawa na lata 2016 – 2020 zachęcamy mieszkańców gminy Widawa do wypełnienia niniejszej ankiety. Ankieta ma charakter anonimowy.

Kontakt z urzędem

Napisz do Urzędu Gminy Widawa

Ważne

odpady

szkody wyrządzone przez bobry

szkody wyrządzone przez zwierzynę łowną

ZHP Łask zaprasza

Brak pluginu Flash

Licznik

Odwiedzin: 743,157
Twój IP: 54.162.155.183

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 1 gość.